E.paslaugos

Kaune atšaukta gripo epidemija

Paskelbta - 2017-03-09  –

Sergamumui gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) nukritus žemiau epideminio lygio, kovo 6 dieną Kauno mieste paskelbta gripo epidemijos pabaiga.

Gripo epidemija prasidėjo 2017 m. sausio 17 d. ir truko septynias savaites, skelbia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamentas.

Sergamumas gripu ir ŪVKTĮ 9-ąją šių metų savaitę Kauno mieste sumažėjo iki 79,5/10 000 gyventojų ( iš jų gripo – 3,6 proc.). Didžiausias rodiklis – 186,4 atvejo 10 000 gyventojų – buvo registruotas ketvirtąją metų savaitę.

Sumažėjo ir laboratoriškai patvirtinamų gripo atvejų. Per aštuntąją šių metų savaitę iš Kaune paimtų mėginių laboratoriškai gripas patvirtintas keturiems asmenims. Daugiausiai teigiamų gripo tyrimų registruota ketvirtąją metų savaitę – net 31.

Kalniečių poliklinikoje aštuntąją metų savaitę sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis taip pat ėmė slūgti. Užfiksuota 215 ŪVKTI atvejų, iš kurių daugiausiai sirgo vaikai, gripas diagnozuotas dviems asmenims.

Šį gripo sezoną vyravo A(H3N2) tipo gripo virusas. Dėl gripo į Kauno miesto ligonines devintąją metų savaitę kreipėsi 18 asmenų, trys iš jų hospitalizuoti. Daugiausiai hospitalizuotų dėl gripo asmenų registruota trečiąją metų savaitę – 25 asmenys.

Pasibaigus gripo epidemijai rekomenduojama pagalvoti apie kitą gripo sezoną ir jam tinkamai pasiruošti. Svarbu įspėti savo šeimos gydytoją, kad norėsite ir kitais metais pasiskiepyti nuo gripo, bei nepamiršti pasiskiepyti atėjus laikui.

Parengta pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento informaciją.

• Direktorė Virginija Gailienė El. paštas
    ( tel: 8 37 - 311681)