Dėmesio! Kauno mieste paskelbta gripo epidemija

Paskelbta - 2016-02-03  –

Informuojame, kad 4-ąją šių metų savaitę Kauno mieste stebimas ryškus sergamumo gripu padidėjimas, o bendras sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) pasiekė epideminį lygį - 146,5 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Todėl Kauno visuomenės sveikatos centro teikimu, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nuo š. m. vasario 1 d. paskelbta gripo epidemija Kauno mieste, kuria bus siekiama pristabdyti gripo viruso plitimą. Kad gripas atkeliavo į Kauną, parodė ir 3-osios metų savaitės gripo laboratoriniai tyrimai, kai per savaitę buvo nustatyta 20 A tipo gripo virusų iš Kauno mieste paimtų gripo mėginių.Paskutinį kartą gripo epidemija Kauno mieste buvo paskelbta 2015 m., nuo vasario 9 d. iki kovo 16 dienos. Gripu daugiau serga suaugusieji ir tik 29 proc. visų susirgusiųjų gripu sudaro vaikai.

Kalniečių poliklinikoje 4-ąją metų savaitę užregistruota 37 susirgimo gripu atvejai, iš kurių susirgo 16 vaikų ir 21 suaugusiųjų pacientų.

Priemonės, padedančios išvengti gripo ir peršalimo ligų:

• Pasilikite namie, vos tik pajutote pirmuosius gripo ar peršalimo simptomus, taip apsaugosite savo įmonės kolektyvą nuo viruso išplitimo;
• Venkite kontakto su sergančiaisiais, nuo kosinčio ar čiaudinčio asmens pravartu pasitraukti nors per metrą;
• Gerai vėdinkite ir drėgnu būdu valykite patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių);
• Dažnai plaukite rankas, venkite liesti rankomis veidą (nosį, akis);
• Venkite masinių susibūrimo vietų, renginių uždarose patalpose, nesant būtinybei nesinaudoti viešuoju transportu, geriau vieną kitą stotelę nukulniuoti pėsčiomis;
• Saugokitės peršalimo: pasirinkite šiam metų laikui tinkamus drabužius bei apavą, daugiau būkite gryname ore, valgykite daugiau vaisių, daržovių.

Plačiau, kaip elgtis susirgus gripu ir rekomendacijas, skirtas vaikų ugdymo ir sveikatos priežiūros įstaigoms, gripo epidemijos metu, galima rati: Čia

• Direktorė Virginija Gailienė El. paštas
    ( tel: 8 37 - 311681)